هدایت عمومی برای همه انسان‌هاست، خواه پیروی کنند یا نکنند. چنانکه خدای تبارک و تعالی می‌فرماید:
إِنَّا هَدَیْناهُ السَّبِیلَ إِمَّا شاکِراً وَ إِمَّا کَفُوراً
ما راه را به او نشان دادیم یا سپاس گزار خواهد بود یا ناسپاس.
(سوره مبارکه انسان آیه ۳ )
پیامبر رحمت حضرت محمد (ص) می فرمایند: أیُّما داعٍ دَعا إلَى الهُدى فَاتُّبِعَ فَلَهُ مِثلُ اجورِهِم، مِن غَیرِ أن یَنقُصَ مِن اجورِهِم شَی ءٌ.
هر کس به هدایت دعوت کند و از او پیروى شود، براى او پاداشى است همسان اجر و پاداش هدایت شوندگان، بى آن که از پاداش آنان چیزى کاسته شود.
(تفسیر التبیان: ۶/ ۳۷۲)
مطابق دستورات الهی وائمه معصومین علیهم السلام هدایت کردن فضیلت دارد.
یکی از وظایف انسان ها رهنمایی کردن بشر است تا راه و روش خوب زیستن را بداند.

در همین راستا مرکز فرهنگی باقرالعلوم علیه السلام طی سال های متمادی یکی از وظایف خود را، رشد و تعالی فرزندان اسلام ، بخصوص هموطنان گرامی دانسته است، و هرگز نخواسته است بنابرمشکلاتی فرزندان هموطن باردوش جامعه باشند و بی سرنوشت به بار آیند، لذا کلاس های آموزشی و تربیتی را برای تعدادی از خانواده ها و فرزندان شان در حد توانایی خویش همیشه فعال داشته است تا در قدم نخست به سواد اولیه آشنا شده وبی سواد بزرگ نشوند لذا به لطف خداوند سبحان و توجه ائمه اطهار علیهم السلام صدها تن از این مخمصه نجات یافته ‌و به مراحل بهتری دست یافته اند.
و در ثانی تا حد توان این عزیزان با معارف ناب اسلامی آشنایی پیدا کنند.

هر ساله اول ماه میزان شروع تحصیلات دربعضی از نقاط جهان است، مرکز فرهنگی باقرالعلوم علیه السلام نیز برنامه ای ویژه برای فرزندان هموطن دارد.
روزی که بچه های دور ازوطن با دنیایی از امید وآرزو درین مرکز حضور می یابند تا مراحل تعلیم وتربیت راطی کنند وروزی خدمت گار به جامعه و کشورخود باشند.

این لطف و مرحمت دائم از طرف جمهوری اسلامی ایران شامل حال هموطنان مابوده است که تمامی فرزندان مهاجر در مدارس دولتی ثبت نام شوند لذا تحولات و مشکلات زمان و دگرگونی شرایط بعضی اوقات دامنگیر هموطنان ما می شود و به مرور زمان هم حل می شود و دوباره گشایشی به وجود می آید و این مشکلات مرتفع می گردد.

اول مهرماه روز امید به زندگی بود برای بچه های که وارد کلاس شدند. هر کدام به شوق و اشتیاق فراوان روی صندلی های درس می نشینند و در دنیای کودکانه خویش فارغ از هرگونه حسادت و خودخواهی آرزوهای خود را تصور می کنند.

در شروع برنامه پس از حمد و ثنای خداوند متعال، توصیه های اخلاقی، تربیتی، انضباطی و… برای دانش آموزان و خانواده های محترم آنان توسط مدیریت محترم واحد خواهران، سرکار خانم حسنات انجام شد. سپس توسط جناب دکتر حامدزکی انوری دانشجوی پزشکی نصایح بهداشتی و پاکیزکی و رعایت پروتکل های بهداشتی برای بچه ها ارائه گردید.
از آنجایی که شرایط و زمان ویروس کرونا در جامعه رو به پیشرفت است لذا هم ضدعفونی و هم تب سنجی توسط دکتر حامد زکی صورت گرفت.

پس قرار گیری دانش آموزان در کلاس های تعیین شده ، طبق رسم هر ترم لوازم التحریر اهدایی واحد خواهران به آن ها تقدیم شد. همچنین لباس و مغنعه برای آن عزیزانی که نیازمند بودند توزیع گردید.
در پایان کلاس ها نیز مواد خوراکی اهدایی بنیاد خیریه کرامت به خانواده های مستحق اهدا شد.

سپاس ویژه از همه خیرینی که ما را درین مسیر همراهی می کنند.

شما نیز می توانید در این امور خیر با ما شریک شوید.

Button

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *