آشنایی با افغانستان

شهدای افغانستان

آشنایی با افغانستان

شهدای مدافع حرم

آشنایی با افغانستان

شهدا جهاد و مقاومت

سخنی کوتاه درباره شهادت...

آری! رهایی، محصول دل سپردگی مردان جهاد، به عالمی فراتر از خاک است؛ محصولی که توازن عقل های زمین را درهم
می شکند. پس سلام بر شهدا که ایستاده می میرند.
راز جاری ماندن شهدا
چه می شود که خون حامل زلال ترین پیام ها در تاریخ می ماند؟ بی تردید، پاسخ را باید در این حقیقت جست که شهدا، تفسیر مجسم باران، بر شوره زار غفلت زمین اند... و راز جاری ماندن شهدا، چیزی جز جوشیدن از چشمه ای به نام عشق نیست. شهادت، کلاس همیشه دایر حرکت است که تمامی انسان ها را در هر برهه زمان، در خویش ثبت نام می کند و شهدا، محصلان برگزیده این مدرسه اند.
فریاد ممتد شهید
مقام شهدا را جز شاهدان حقیقت، کسی نمی فهمد و حقیقت را چشمی غیر از دل، نمی تواند دید. آن که رتبه و جایگاه شهید را فهمید، پویایی را سرلوحه هستی خویش قرارداد و آن که از شهید، جز لقب و نامی نمی داند، تنها دل را به سکونت در کوچه ای آرام که به نام شهیدی آذین شده، خوش می دارد؛ اما فریاد ممتد شهید در ثانیه ثانیه زمان جاری است؛ فریادی که ریشه در «هل من ناصر ینصرنی» سیدالشهدا دارد و امتداد، تا گسترده ترین میدان موعود.
سلام بر شهدا!
شهدا، مرگ را به سخره گرفته اند، تا ما به حقارت دنیا بخندیم. شهدا، حیثیت خون را فریاد زدند، تا ما گوشت و پوستمان را از جرعه عطش و شور بپرورانیم. شهدا، همه تعلقات را از خود بریدند و خود را مسافر آسمان کردند، تا گذرگاه بودن دنیا را اثبات کرده باشند و راز آزادی را بریدن از خویش ثبت نموده باشند.
رسالت ما
شهدا، رفته اند و رسالتی از جنس آگاهی و حرکت را بر دوش ما باقی گذاشته اند. شهادت، مرز زمین و آسمان است و شهدا، مرزبانان هماره بیداری. شهیدان، پیامبران حماسه انسان اند که ما را مسئولیتی ممتد که در لحظه لحظه زندگی مان جاری است، نازل فرموده اند. پس سلام بر شهدا و بر فرهنگ همیشه روشنشان. بر ما باد مرور خویش در بایدهای آنان و محک زدن خود در این غفلت گاه نسیان زا. سلام بر شهادت که بزرگ ترین نتیجه حرکت است.
به لطف پروردگار متعال و توجهات ائمه اطهار ، سعی داریم با گوشه ای از زندگی شهدا آشنا شویم و حداقل یادی کنیم از ایثار و جان فشانی های آنان ... خداوندا ما را مدیون خون شهیدان ممیران آمین .
شهدای افغانستان
به لطف خداوند متعال سعی داریم به اندازه توان با زندگی شهدای افغانستان آشنا شویم. لازم به یادآوری است تاکنون بیش از هزار عکس و خاطره از شهدا توسط کتابخانه تخصصی مرکزفرهنگی باقرالعلوم علیه السلام جمع آوری شده است که انشاءلله به مرور زمان تقدیم نگاه شما خواهیم کرد.
شهدای مدافع حرم
مدافعان حرم تشكیل شده از گروه های نظامی شیعی در کشورهای سوریه و عراق كه از سال 2013 و پس از پیدایش گروه های تكفیری و داعشی به صورت منسجم با هدف مقابله با تخریب حرم ها و مراقد اهل بیت(علیهم السلام) به ویژه حرم حضرت زینب (س) توسط تروریست های تكفیری، شكل گرفت. ایمان به اسلام،مقاومت دربرابر تروریست های تكفیری و پذیرش رهبری ولی فقیه از معیارهای اصلی این جهادگران راه اسلام است.
شهدای جهاد و مقاومت
در سراسر عالم همواره افرادی در برابر ظلم و ستم استکبار جهانی آماده هستند تا برای پایداری عدل و قسط جان خویش را فدا کنند. ستاره هایی که همیشه نور امید را بر دل های مظلوم می تابانند و با عزمی خستگی ناپذیر تا آخرین قطره خون خویش از پای نمی نشینند.